10 października uczniowie klas 1 wzięli udział w warsztatach prowadzonych w Geosferze.

Podczas wykładu przyrodniczego “Małe jest piękne – świat pod naszymi stopami” uczniowie dowiedzieli się wielu nowych informacji o świecie owadów. Jedną z atrakcji, która szczególnie spodobała się uczniom, były żywe karaczany. Ci, którzy mieli naprawdę sporo odwagi, mogli potrzymać żywego karaczana na ręce. Zoolog Wojciech Sierka na zajęcia z uczniami przyniósł także inne owady i z prawdziwą pasją opowiadał o nich życiu.

Uczniowie wzięli również udział w pokazach fizycznych “Natura wokół nas” , w czasie których obserwowali ciekawe doświadczenia naukowe oraz, co było dla nich najciekawsze, asystowali w niektórych z nich. Jak podkreślał dr Jerzy Kubacki, prowadzący zajęcia, do warsztatów zostały wykorzystane przedmioty i produkty codziennego użytku, jak np. soda, dzięki czemu uczniowie będą mogli powtórzyć niektóre doświadczenia w domach.

Na koniec warsztatów uczniowie naszego gimnazjum zorganizowali ognisko.

Źródło: www.jaw.pl