Na trudny czas – sposób na uspokojenie dla rodziców

W czasie, gdy zamknięte są przedszkola, a wielu rodziców pracuje w domach opiekując się swoimi dziećmi jednocześnie, kiedy przyszłość – jak nigdy dotąd – jest nieprzewidywalna i trudno jest nie wpaść w spiralę negatywnych myśli; obszary odpowiedzialności wydają się być bezkresne, wiele docierających informacji brzmi złowieszczo, a czas dla siebie wydaje się być terminem zarezerwowanym jedynie do przeszłości…

Polecamy kilka sposobów pod tym linkiem – https://www.metis.pl

Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii – „Akademia NFZ na YouTube”

Lęk, niekontrolowane emocje czy konflikty rodzinne – z takimi sytuacjami mamy do czynienia w okresie izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa. Jak sobie z nimi poradzić? Jak nie poddać się lękowi i nie dać się obezwładnić stresowi? O skutecznych i sprawdzonych sposobach na odnalezienie się w nowej rzeczywistości opowie Dorota Minta, psycholog i psychoterapeuta, w cyklu internetowych podcastów.

Utrzymanie kwarantanny ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania epidemii koronawirusa.

Cykl 10 minutowych podcastów zrealizowaliśmy wspólnie z Dorotą Mintą, psychoterapeutą z wieloletnim stażem, szefową fundacji StomaLife, która specjalizuje się w trudnościach psychologicznych dotyczących kryzysów i chorób przewlekłych – zaznacza Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Tematy podcastów:

Lęk – co zrobić, by Tobą nie zawładnął?
Izoluj się pozostając w kontakcie z innymi.
Kontrola – jak jej nie stracić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan.
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych.
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość?
Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie.

Wszystkie filmy będą publikowane na kanale YouTube – Akademia NFZ.