,,W zdrowym ciele zdrowy duch”

Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego

uwzględniając specyfikę wychowania fizycznego nauczyciele dbają o systematyczny rozwój zarówno ducha jak i ciała. Uczniowie na lekcjach mają możliwość wszechstronnego rozwoju poprzez naukę gier zespołowych jak i doskonalenie umiejętności indywidualnych. Oprócz standardowych gier jak koszykówka, siatkówka, piłka nożna poznają nowe dyscypliny m.in. boccia, nordik walking, ultimata frisbee, biorą udział w grach i zabawach terenowych, wycieczkach rowerowych, wyjazdach na narty i mecze koszykówki zespołów ligowych, wyjściach na lodowisko. Są na bieżąco przygotowywani do udziału w zawodach sportowych zgodnie z   harmonogramem Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Jaworznie i zajmują wysokie lokaty zarówno na terenie miasta, regionu a nawet województwa (odsyłamy na coroczne podsumowanie każdego sezonu). A oto coroczny cykl igrzysk:

 • Sztafetowe Biegi Przełajowe
 • Aerobik rekreacyjny i sportowy
 • Tenis Stołowy
 • Mistrzostwa Jaworzna w Narciarstwie
 • Wspinaczka sportowa
 • Badminton
 • Koszykówka
 • Siatkówka
 • Piłka Nożna
 • Masowe Biegi Przełajowe o Puchar Prezydenta Miasta
 • Drużynowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce
 • Boccia
 • Siłowanie na Rękę
 • Siatkówka plażowa

Nauczyciele wychowania fizycznego są organizatorami licznych Mistrzostw dla Szkół naszego miasta a uczniowie uczą się i pomagają w ich przygotowaniu.

Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich sportowych pasji poprzez udział w zajęciach dodatkowych z siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, fitnessu, tańca oraz udziału w takich programach jak ,,Trzymaj Formę” czy spotkaniach z interesującymi ludźmi zajmującymi się na co dzień promocją zdrowia.