Wirtualne targi

Wpuść książkę do domu!

„Maj od lat jest miesiącem premier, dlatego jako największy sprzedawca książek online w Polsce postanowiliśmy skorzystać z możliwości, jakie daje nam internet, aby w bezpiecznej formule zapewnić tysiącom czytelników kontakt z ich ulubionymi autorami. Staraliśmy się, by jak najlepiej zaadaptować tradycyjne targi książki do wirtualnej formuły, nie rezygnując z żadnej z właściwych dla nich atrakcji – nawet możliwości zdobycia książek z autografem”.

Michał Tomaniak, dyrektor działu Książka w Empiku

Podczas targów zaplanowano ponad 30 rozmów z autorami. Gośćmi m.in. będą nagrodzonego Pulitzerem Andrew Seana Greera, André Acimana, Reginę Brett, Piotra Szmidta (Tego Typa Mesa), Katarzynę Bondę, Janusza L. Wiśniewskiego, Alka Rogozińskiego, Manuelę Gretkowską, Janinę Bąk, Martę Dymek, Adama Wajraka, Paulinę Młynarską, Grahama Mastertona, Alka Rogozińskiego, Marka Krajewskiego, Brandona Mulla czy Dmitrija Glukhovsky’ego. W trakcie wydarzeń będzie można komentować i zadawać pytania, a przy wybranych – zdobyć książki z autografem autorów.

Rozmowy z pisarzami przyjmą dwie formy.

Pierwszą będzie studio festiwalowe prowadzone na profilu Empik.com na Facebooku, w którym prowadzący spotkają się z wydawcami i autorami.

Drugą „sceną” targów będzie Instagram – transmisje na żywo, w ramach których dziennikarze literaccy przez konto Empiku na Instagramie będą łączyć się z popularnymi autorami, w tym z twórcami tytułów przedpremierowych, które będą w tej formule zapowiadane po raz pierwszy.

Wszystkie wydarzenia w ramach Wirtualnych Targów Książki są ogólnodostępne, bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów. By ułatwić udział w spotkaniach osobom niedosłyszącym, podczas rozmów w ramach studia festiwalowego zapewnione zostanie tłumaczenie na język migowy.

Więcej na: https://www.empik.com

Polecają nauczyciele bibliotekarze