W tym roku uczniowie klas 3b oraz 4a wzięli udział w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Jest to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Podczas zajęć uczestnicy poznali podstawowe pojęcia i zasady kodowania. Dzięki kartom Cody&Roby uczniowie rozegrali emocjonujące pojedynki. W drużynie jeden z uczestników zostawał „robotem”, a pozostali układali dla niego program. „Robot” poruszał się po wcześniej przygotowanej planszy, zgodnie z otrzymanymi instrukcjami. Drużyna, której „robot” zajął pole przeciwnika wygrywała.

Dla każdej klasy była to godzina pełna rywalizacji, logicznego myślenia, przewidywania, współpracy, a przede wszystkim udanej zabawy.

Organizatorem wydarzenia w szkole była mgr inż. Bernadetta Nawara