Jeszcze nie opadły emocje związane z rozpoczęciem roku szkolnego, a już ósmy września przyniósł pierwszoklasistom ogrom wrażeń. Podczas uroczystego ślubowania, po którym nastąpiło pasowanie przez Panią Dyrektor mgr inż. Martę Figurę na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Jaworznie, stali się oni pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Był to dla nich także pierwszy sprawdzian artystycznych umiejętności, który, jak mogliśmy się przekonać podczas przygotowanej przez nich akademii, zdali celująco, dostarczając zgromadzonym w auli gościom wielu wzruszeń, a swoich rodziców napawając dumą.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby treść uroczystego ślubowania była głównym drogowskazem na ich nowej szkolnej drodze, a wspomnienie tego dnia na zawsze pozostało w ich pamięci. To ostatnie ułatwi na pewno zapis zdjęciowy z naszej fotogalerii.

M. D.