Dzień 10 października zapewne na zawsze zapisze się w pamięci uczniów klas pierwszych. Uczestniczyli w ważnym dla nich wydarzeniu. Odbyły się ,,Otrzęsiny” pierwszoklasistów. Wydarzenie miało miejsce w Geosferze. Najpierw uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach warsztatowych z biologii i fizyki. Poszerzali wiadomości, wykonywali doświadczenia. Zajęcia,
w których brali udział, nosiły tytuł ,,Dzień Ważki”.

W tym dniu nie zabrakło również czasu na zabawę i integrację. Zajęcia w Geosferze zakończyły się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek oraz słodkim poczęstunkiem.

Kulminacyjnym punktem ,,Otrzęsin” było uroczyste ślubowanie, które odbyło się 13 października w obecności Pani Dyrektor mgr inż. Marty Figury oraz członków Rady Pedagogicznej i społeczności uczniowskiej Gimnazjum nr 4 w Jaworznie. Uczniowie otrzymali z rąk Pani Dyrektor akty ślubowania, potwierdzające ich przynależność do braci uczniowskiej naszej szkoły. Pani Dyrektor mgr inż.Marta Figura życzyła uczniom klas pierwszych wielu sukcesów na nowym etapie kształcenia.

Po ślubowaniu wszyscy uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademia miała nietypowy charakter. Nosiła tytuł ,,Gala Wręczenia Nauczycielskich Oskarów”. Pedagodzy otrzymali statuetki w różnych kategoriach”. W ten sposób uczniowie uczcili ich święto.

Dodaj komentarz