Jak Mikołajki, to tylko na sportowo i z boccią. Już po raz czternasty Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” zorganizowała Mikołajkowy Integracyjny Turniej Boccia, który odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Zawody były skierowane do wszystkich – niepełnosprawnych, pełnosprawnych, młodych i starszych. Frekwencja w turnieju zaskoczyła chyba nawet samych organizatorów, bo już wiele minut przed oficjalnym otwarciem zawodów hala wypełniła się dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Boccia to gra dla wszystkich, a „Ratownik Górniczy” od lat prowadzi zajęcia z tej dyscypliny na terenie miasta.

Dla najlepszych przygotowano atrakcyjne nagrody i puchary. Tu jednak liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i wspólna integracja. Do organizacji zawodów przyłączyła się spora grupa wolontariuszy i harcerzy, którzy jak sami mówią – kochają pomagać. To dla nich ogromna radość, gdy widzą uśmiech na twarzy dziecka.

Do turnieju zgłosiły się przedszkola i szkoły z całego miasta. Dzieci doskonale znają już zasady bocci. Najmłodsi lubią tę dyscyplinę i z niecierpliwością czekają na kolejne zawody.

Źródło www.jaw.pl

Wyniki zawodów:

Grupa początkowa

1 miejsce Ośrodek Sulińskiego

2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 3

3 miejsce Ośrodek Szkolno – Wychowawczy

4 miejsce Gimnazjum nr 4 w składzie (Katarzyna Olesik, Dominika Cierpich oraz Alicja Cudak)

Grupa zaawansowana

1 miejsce Gimnazjum nr 4 w składzie (Jan Obronczka, Daniel Łukaszczyk oraz Mateusz Strugała)

2 miejsce Gimnazjum nr 7

3 miejsce Lo3 w Jaworznie w składzie (Jacek Krupa, Bartłomiej Lesiak, Wiktor Pederski, Kacper Homik)