W Dniu Zakochanych w bibliotece szkolnej ZSO zorganizowano konkurs pt. „Zagadkowe Walentynki” dla uczniów liceum i gimnazjum. Motywem przewodnim była oczywiście miłość.

Uczestnicy konkursu rozpoznawali po fragmencie prozy lub strofy wiersza tytuł utworu i autora. Fragmenty utworów pochodziły z lektur szkolnych, popularnych wierszy lirycznych i miłosnych oraz znanych piosenek. Zadaniem uczniów było także przyporządkowanie bohaterów literackich z lektur i połączenie w znane literackie pary. Ponadto młodzież miała okazję sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości przysłów, sentencji i powiedzeń o miłości. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane słodkimi niespodziankami. W przerwie między kolejnymi zagadkami konkursu uczniowie z klasy 2 gimnazjum Justyna Buła i Michał Bieniek zaprezentowali wiersz K. I. Gałczyńskiego pt. „Rozmowa liryczna”.

Uzupełnieniem konkursu była zabawa, w czasie której młodzież „tworzyła” serce z karteczek z imionami swoich sympatii lub innych bliskich i drogich im osób. Na koniec imprezy uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia na tle romantycznej dekoracji, przygotowanej na ten wyjątkowy dzień w bibliotece szkolnej.