Darth Nox, Elis – królowa pająków – między innymi te postacie 28 lutego nawiedziły mury ZSO. Kolejna odsłona cyklu „Pozytywnie zakręceni”, która weszła już w tradycję szkolnej biblioteki, przemieniła gimnazjalistów i licealistów w superbohaterów. Bo na tym polega Cosplay.
Zabawa prezentuje nietypowe pasje. Uczestnicy wcielają się w bohaterów popularnych gier komputerowych, mang i filmów.
– Od kilku miesięcy przygotowywaliśmy stroje, rekwizyty czy szczegóły makijażu – powiedziała podczas prezentacji dla nauczycieli i rówieśników Maria Migas, odgrywająca postać owieczki z komputerowej gry League of Legends.
Bohaterowie tej właśnie serii komputerowej dominowali podczas pokazu. Wilka/owieczkę przedstawiały Weronika Ganobis i Joanna Staroń, w królową pająków, Elis, wcieliła się Katarzyna Duda. Z kolei Agnieszka Majda była pokojówką Ram z anime Pie:Zero.
– Wybrałem Marty Mcfly – tłumaczył Piotr Knapik. – To postać z fimu Back to the Future.
Nieco odmienną formą cosplayu jest own cosplay, dopiero raczkująca w Polsce dyscyplina, polegająca na tworzeniu własnego kostiumu, inspirowanego postacią since-fiction.
– Jestem fankę own cosplay – emocjonowała się Katarzyna Paryż, która wystąpiła jako Darth Nox z gry Star Wars the old Republic.
Jak twierdzą młodzi ludzie, największą frajdę i satysfakcję daje im możliwość przedstawienia siebie w „odmiennej skórze”.
– Poprzez mowę, ruch, ubiór, stajemy się superbohaterem – orzekli zgodnie.
A widzowie, przechodnie na szkolnym korytarzu, ulicy (bo cosplayerzy uwielbiają uliczne mityngi eventy) chętnie fotografują się ze wszystkim super bohaterami.

txt.: Aneta Bergieł, Regina Koczur
foto: Julia Skorta, Piotr Knapik

Dodaj komentarz