Dnia 8 marca Szkolna Rada Uczniowska zaprosiła nauczycieli i uczniów na wspólne świętowanie Dnia Kobiet. Mieliśmy okazję dowiedzieć się Kim jest Kobieta, według prof. Gryzipiórka, a jego asystentka zaprezentowała typy kobiet, które mogliśmy podziwiać w przygotowanym pokazie. Zostaliśmy przeniesieni do Raju, jeszcze bez Ewy, gdzie Adam oddawszy swoje żebro otrzymał pomoc dla siebie – Kobietę. Kolejnym punktem akademii była wędrówka do średniowiecza, gdzie Rycerz Bolko ratował Niewiastę zamknięta w wieży. W nagrodę za uratowanie Księżniczka zgodziła się zostać żoną Rycerza. Ostatnia scena przedstawiała dzień z życia małżonków. Mąż Feliks przekomarzał się ze swoją żoną. Podczas akademii mogliśmy posłuchać utworów muzycznych w wykonaniu Julii i uczniów Liceum Ogólnokształcącego.