Ruch bookcrossingowy zyskuje sympatyków i dużą przychylność społeczeństwa. Daje możliwość znalezienia przyjaciół i znajomych myślących podobnie jak my. Dlatego też, w miesiącu kwietniu bieżącego roku, przy dużym wsparciu uczniów i ich rodziców, biblioteka szkolna wraz z wolontariuszami ZSO i ich opiekunem, włączyła się w Ogólnopolską akcję bookrossingową. Uwolnione przez nas książki czekają na swoich czytelników na terenie szkoły oraz Centrum handlowego Manhattan przy ul. Mostowej 1 w Jaworznie. Zamysłem uruchamiania zbiórki książek na półki bookcrossingowe, jest popularyzacja słowa pisanego nie tylko wśród dzieci i młodzieży szkolnej, ale także wśród dorosłych.

Wierzymy, że przyczyniamy się do rozwoju intelektualnego społeczeństwa oraz do wzrostu czytelnictwa w Polsce. Zachęcamy do dzielenia się dobrem, które posiadamy, gdyż nie samo posiadanie daje wewnętrzne spełnienie.

txt.: nauczyciele bibliotekarze i wolontariusze ZSO

foto: R Koczur

Galeria zdjęć: Kliknij i Sprawdź