Dotarliśmy do Przedszkola nr 26. W montażu słowno-muzycznym uczniowie Gimnazjum nr 4 odkrywali przed najmłodszymi literacki świat baśni.

Ideą przedsięwzięcia jest zaszczepienie, już u małych dzieci chęci poszukiwania wartości w świecie literackim, zaciekawienie książką.

– Trudno przekazać treść książki małemu dziecku. Musieliśmy to uczynić w taki sposób, aby dzieciaki się nie nudziły – powiedziała uczennica Madrak Paulina z klasy 2f gimnazjum. – Stąd forma montażu słowno-muzycznego – dodała.

W roli głównej tym razem stanęła Śnieżka. Jej historią, opowiedzianą narracją z towarzyszeniem dramy oraz muzyki, starali się urzec przedszkolaków gimnazjaliści.

– Zaskoczyło nas, jak wymagającym widzem są dzieci w wieku przedszkolnym – stwierdziła uczennica z klasy 2e gimnazjum, odgrywająca postać Księżniczki. – Wiemy już, że w przyszłości warto dodać więcej elementów muzycznych – zauważyła Antonina Bywalec.

Zabawa w poszukiwanie swojego księcia, zamku oraz własnej księżniczki okazały się strzałem w dziesiątkę. Każda z małych księżniczek odnalazła swojego księcia, żyli długo i szczęśliwie w pięknym zamku – jak to w baśniach jest, było i będzie… A przedszkolaki na pewno sięgną jeszcze do literackiego świata baśni.