W dniu 29 września w świetlicy szkolnej odbyło się pierwsze z cyklu spotkań pn. „Leśny Skrzat z zawodami za pan brat”. W zajęcia brały udział dzieci z klas pierwszych,które uczestniczą w zajęciach świetlicowych.

W formie zabawy uczniowie poznawali zawody oraz odgadywali zagadki dotyczące różnych profesji. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały postacie przedstawiające określony zawód.

Należy pamiętać, że dziecko w tym okresie rozwojowym gromadzi informacje
i wzbogaca wiedzę o pracy zawodowej oraz przedstawicielach różnorodnych zawodów. Wstępne preferencje zawodowe utrwalone na tym etapie rozwoju mogą wpływać na rozwój zainteresowań oraz wybór dalszej drogi zawodowej dziecka. Ważne zatem jest stwarzanie możliwości do gromadzenia i porządkowania przez nie informacji na temat specyfiki wykonywania różnych zawodów.