Dnia 18 października br kl. 2c wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Pędzikiewicz  oraz z p. Ewą Wieczorek uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.
Uczniowie oglądając eksponaty muzeum słuchali ciekawej prelekcji z zakresu paleontologii, czyli nauki o pochodzeniu życia na Ziemi.Drugą formą zajęć były warsztaty dotyczące prognozowania pogody, w trakcie których mieli okazję sporządzić mapę synoptyczną.
Były to na pewno  ciekawe lekcje geografii, które uświadomiły uczniom, jak rozległa jest to dziedzina wiedzy i jak wiele zjawisk przyrodniczych można dzięki niej wyjaśnić…
       A co najważniejsze- wizyta na uniwersytecie pozwoliła na głębsze zrozumienie tych zagadnień i wskazała na możliwość wykorzystania tej wiedzy w praktyce.