Klasy 3D oraz 3B w czwartek 19 października 2017 roku odwiedziły Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema W Krakowie. Opiekunami wycieczki były panie wychowawczynie – pani Dorota Wojdak- Kaszuba, pani Elżbieta Trawa oraz pani pedagog Urszula Włodek i pani Alina Beza. Wyjechaliśmy planowo o 08:15. Na miejscu byliśmy już o 09:30. W autokarze nikomu się nie nudziło i wszystkim dopisywał świetny humor.
W ogrodzie doświadczeń podzielono nas na dwie grupy i spotkaliśmy się z naszymi przewodnikami.
Pan przewodnik oprowadził nas po wszystkich działach ogrodu i dokładnie wytłumaczył zjawiska fizyczne, które mogliśmy zaobserwować, wykonując doświadczenia. Każdy miał okazję wykonać eksperymenty samodzielnie.

Sam obiekt usytuowany w pięknym krakowskim Parku Lotników był pełen ciekawych, fizycznych atrakcji z takich działów fizyki, jak: akustyka, hydrostatyka, mechanika, astronomia, magnetyzm czy optyka. Mogliśmy zobaczyć w dużym pomniejszeniu Układ Słoneczny, porozmawiać przez telegraf akustyczny, zobaczyć jak działa kalejdoskop, wejść na platformy równoważne , poznać działanie i powstawanie Trójkąta Bermudzkiego, zobaczyć wielkie lustra, które zmieniały nasze figury. Dowiedzieliśmy się też jak powstaje tęcza i jak działa siła odśrodkowa.
Na koniec mieliśmy chwilę, by zrobić pamiątkowe zdjęcia, dowiedzieć się czegoś o pszczołach, przejechać się w toczącej się kuli czy przyjrzeć się bliżej wszystkim doświadczeniom.
Wycieczka niesamowicie nam się podobała, dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy. Spędziliśmy też fantastycznie czas ze swoją klasą. Na pewno odwiedzimy to miejsce jeszcze raz.

Julia Koszyk, Ania Tokarska, Ilia Lipiec-3d

Galeria Zdjęć – Kliknij i Sprawdź

Dodaj komentarz