1 )   W październiku 85 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 oraz klas drugich i trzecich gimnazjum wzięło udział w :  „Multiteście Matematycznym” .
Czekamy na wyniki!
2) 7 listopada 2017 r. odbył się  etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu  Przedmiotowego z matematyki  dla uczniów gimnazjum . Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Aleksandra Bobrowska z klasy III f – uczennica p. Katarzyny Mielczarek.
Gratulacje dla uczennicy i p. K. Mielczarek !
3) W tym roku szkolnym , podobnie jak w poprzednich , uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum biorą udział w programie ” Lepsza Szkoła” prowadzonym wraz z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym. Program ma na celu  lepsze przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego z matematyki.
W ramach tego projektu trzy razy w roku sprawdzane są wiadomości i umiejętności uczniów z matematyki podczas pisanych przez uczniów Sesji. Nauczyciel wprowadza wyniki uczniów do internetu i otrzymuje zwrotne zestawienia pozwalające porównywać wyniki danej klasy z  wynikami innych klas w szkole oraz z wynikami pozostałych uczniów w Polsce , biorących udział w programie.
M. Engelhardt