W dniach od 13 do 24 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Jaworznickim Maratonie Przedsiębiorczości, który rozpoczął się udziałem w seminarium „E-przedsiębiorczość, e-marketing. SEM i SEO. Kariera grafika” organizowanym przez CKZiU.

W kolejnych dniach uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych zainteresowani pracą w poszczególnych branżach, zawodach wspólnie z doradcą zawodowym Ewą Latko odbyli cykl wizyt studyjnych u jaworznickich pracodawców. Między innymi odwiedzili Zakład Górniczy Sobieski, DUET – drukarnia i studio graficzne, Bank PKO SA, Firmę informatyczną „Informatics”, Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną, Zakład fryzjersko – kosmetyczny, Straż Miejską. Młodzież miała okazję zapoznać się z pracą na określonych stanowiskach, wymaganiami pracodawcy oraz możliwościami awansu zawodowego. Uczniowie mieli okazję w bezpośrednim kontakcie z pracownikami uzyskać odpowiedzi na szereg nurtujących ich pytań. Najczęściej zadawane pytania dotyczyły: preferowanego kierunku wykształcenia, możliwości zatrudnienia, wysokości wynagrodzenia.

Młodzież była bardzo zadowolona z udziału w maratonie, kolejne wizyty studyjne odbędą się już na wiosnę, na które serdecznie zapraszam.

Ewa Latko

szkolny doradca zawodowy