Dnia 11.01.2018r uczniowie naszej szkoły z klas 2c i 2f wraz z nauczycielami panią mgr Małgorzatą Pędzikiewicz, panią mgr Beatą Moćko, panią mgr Darią Płatek oraz panią mgr Teresą Lempart obejrzeli spektakl pt. „Zemsta” w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Spektakl „Zemsta” reżyserowany był przez Annę Augustynowicz, jedną z najważniejszych polskich reżyserek.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć na scenie takich aktorów jak: Hanna Bieluszko, Maciej Jackowski, Karolina Kamińska, Marcin Sianko, Mateusz Bieryt, Daniel Malchar oraz Feliks Szajnert. Spektakl „Zemsta” został zakwalifikowany do III edycji konkursu Klasyka Żywa.

„Musimy zrobić coś, co by od nas zależało, zauważywszy, że dzieje się tak dużo, co nie zależy od nikogo.” Stanisław Wyspiański