W dniach 23-24 stycznia 2018 po raz pierwszy po kilkudziesięcioletniej przerwie odbyło się
Pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej na czytelników biblioteki szkolnej ZSO.

Uczennica Ludmiła Marcinkowska z klasy licealnej wprowadziła swoich młodszych kolegów w świat książek głośnym czytaniem fragmentu książki „Basia i biblioteka” autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Pierwszoklasiści po wysłuchaniu tekstu literackiego w obecności wychowawców oraz nauczycieli bibliotekarzy, złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą dbać o wypożyczone książeczki i chętnie je czytać.

Po krótkim zapoznaniu się z regulaminem biblioteki szkolnej, nastąpiło uroczyste przyjęcie uczniów w poczet czytelników biblioteki ZSO. W dalszej części spotkania uczniowie zwiedzili bibliotekę szkolną, zapoznali się z jej zbiorami, a przede wszystkim dokonali pierwszego wypożyczenia książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa. Najmłodsi z ainteresowaniem przeglądali nowości książkowe, dokonywali samodzielnych wyborów czytelniczych.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów codziennie!

txt, foto: R. Koczur

Galeria Zdjęć – Kliknij i Sprawdź