Dnia 13 kwietnia 2018 roku klasa 7a (dwujęzyczna) wraz z wychowawcą w ramach tygodnia autyzmu gościła p. Renatę Musiał wraz z wychowankami Mateuszem, Igorem, Gracjanem, Klaudią. Pani Renata Musiał jest nauczycielem, pedagogiem, terapeutą, od 2011 roku prowadzi klasę autystyczną w Specjalnym  Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Pawła II W Jaworznie, jest też autorką utworu „Księciunio i inni”, który w sposób nieszablonowy , inny przybliża nam problem autyzmu.
Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, czym jest autyzm, jak komunikują się dzieci autystyczne, jak wygląda terapia tych dzieci, jak radzą sobie w dorosłym życiu. Poznaliśmy również wychowanków p. Renaty Musiał, dowiedzieliśmy się, w której są klasie, czego się uczą , co lubią .Spotkanie było bardzo interesujące, uczniowie zadawali mnóstwo pytań na temat autyzmu, często bardzo zaskakujących. Myślę, że było to ciekawe doświadczenie i dla naszych gości, i dla siódmoklasistów, którzy mogli, chociaż na chwilę znaleźć się w świecie do tej pory im nie znanym, zamkniętym.
JoLA