NARODOWE CZYTANIE 2018

Młodzież naszego Liceum aktywnie uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego pod patronatem honorowym pary prezydenckiej, zorganizowanej w jaworznickiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej.

W tym celu 07. września 2018 roku uczniowie klasy 2c III LO wraz z nauczycielami – p. Reginą Koczur i p. Haliną Sokulską wyruszyli do biblioteki. Po dotarciu na miejsce i krótkim powitaniu przybyłych gości przez pracownika WBP w czytelni, rozpoczęto czytanie tej powieści na tle prezentacji multimedialnej poświęconej życiu i twórczości Stefana Żeromskiego. Młodzież wraz z nauczycielami ZSO czynnie włączyła się w czytanie fragmentów tekstu. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni otrzymali pamiątkowe zakładki oraz mogli wbić pamiątkową pieczęć w swoją książkę. Temat okazał się bardzo interesującym dla zgromadzonych.

Uczestnicy chętnie wzięli udział w spotkaniu, wyszli zadowoleni, wzbogaceni o nowe wiadomości. Inicjatywa pary prezydenckiej przeniosła się również na teren całej naszej szkoły. W związku z tym, kilka dni później, uczniowie, którzy brali udział w Narodowym Czytaniu, recytowali fragmenty „Przedwiośnia” swoim koleżankom i kolegom w SP2, Gimnazjum i III LO. Opiekę nad przedsięwzięciem sprawowały panie: R. Koczur i H. Sokulska. Akcja ta zyskała uznanie i sympatię wśród uczniów i nauczycieli. Może przyczyni się do wzrostu zainteresowania twórczością klasyków i sprawami narodowymi?

Dodaj komentarz