Uczniowie kl. 3C gimnazjum zrealizowali projekt edukacyjny. Tematyka projektu była zainspirowana obchodami Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizacji projektu podjęli się rodzice uczniów wraz z wychowawcą klasy. Gośćmi specjalnymi była Pani dyrektor mgr inż. Marta Figura i Pani wicedyrektor mgr  inż. Katarzyna Mielczarek, jako przyjaciel klasy pojawiła się pani mgr Teresa Lempart.

W „Rodzinnym Biegu Niepodległości” brali udział wszyscy uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Zadania były wykonywane grupowo, uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Polski, wiedzą medyczną, umiejętnościami plastycznymi i technicznymi. Szczególną atrakcją dla wszystkich uczestników było strzelanie z replik ASG pod czujnym okiem pasjonata strzelectwa pana Janusza Krupy, który jest tatą jednej z uczennic naszej klasy.

Po zakończonym biegu terenowym odbył się piknik rodzinny, gdzie świeżo upieczone kiełbaski smakowały wybornie tym bardziej, że pogoda była przepiękna.

Wszyscy uczniowie zaliczyli projekt celująco, zwycięska drużyna otrzymała medale, a każdy uczeń otrzymał dyplom potwierdzający ukończenie projektu.