17 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworznie odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych.

Pierwszoklasiści długo przygotowywali się do tego dnia i wytrwale ćwiczyli pod okiem swoich wychowawców. Zaprezentowali piękny program artystyczny licznie przybyłym gościom oraz rodzicom. Najważniejszym punktem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły oraz pasowanie każdego ucznia przez Dyrektora szkoły p. Martę Figurę. Pierwszoklasiści otrzymali życzenia samych sukcesów w nauce. Do życzeń dołączyła się również Naczelnik Wydziału Edukacji p. Irena Wojtanowicz – Stadler, która przybyła do uczniów ze słodkim prezentem. Po oficjalnej uroczystości swoje święto pierwszaki zakończyły w towarzystwie rodziców i wychowawców w klasach.