26 listopada, podczas Szkolnego Święta Pluszowego Misia, uczniom klas I-II przyświecało takie właśnie motto, zaczerpnięte z popularnej i znanej naszym uczniom bajki o Misiu Uszatku. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoje ukochane pluszaki i zebrały się na sali gimnastycznej, by wziąć udział we wspólnym świętowaniu urodzin wszystkich na świecie misiów. Zebrane dzieci przywitały się piosenką „A ja mam pluszowego misia”, podczas której każdy mógł pochwalić się swoim pluszakiem, machając nim, a nawet podrzucając do góry. Potem podczas rywalizacji klas dzieci musiały wykazać się znajomością wiedzy o misiach – bohaterach znanych dziecięcych bajek, a także wykazać się zwinnością w zlizywaniu miodku ze spodków. Na koniec zostały wręczone dyplomy w ogłoszonym kilka dni wcześniej konkursie plastycznym na najpiękniejszego misia.