Tuż przed feriami zimowymi, 7 lutego br., uczniowie klas 4a i 5a wraz z wychowawcami mieli okazję uczestniczyć w niesamowitym spotkaniu z żołnierzem z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Nasz gość specjalny przeprowadził prelekcję dotyczącą polskich jednostek specjalnych, z szczególnych uwzględnieniem JWK i jej historii, opowiedział o znaczeniu misji wojskowych oraz tego, jak trudna i ważna jest ich praca dla naszej Ojczyzny. W trakcie spotkania były poruszone niezwykle ważne  kwestie, takie jak patriotyzm, braterstwo i odwaga. Uczniowie mogli obejrzeć prezentację ze zdjęciami oraz elementy umundurowania komandosów. Niewątpliwą atrakcją była również możliwość założenia na siebie kilku elementów wyposażenia, jak np. hełmu lub kamizelki, a na koniec uczniowie mieli okazję do zadania pytań. Spotkanie było nie lada gratką dla naszych uczniów, którzy byli pod ogromnym wrażeniem naszego gościa specjalnego. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!