27 lutego 2019 roku odbyły się eliminacje do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego klas 1 – 3.

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klas 1 – 2. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić dowolnie wybrany wiersz z poezji dziecięcej. Wszyscy uczestnicy wspaniale przygotowali recytację wierszy dbając o doskonałą interpretację i poprawność językową.

Występy uważnie obserwowało i wysłuchało jury w składzie: p.Magdalena Gajocha-Kulpa, p.Aneta Ignacak, p.Małgorzata Biesiada. Jury przyznało nagrody i dyplomy w dwóch kategoriach.

W kategorii klas 1:
I miejsce – Hanna Łapot 1a
II miejsce – Amelia Cholewińska 1c, Zuzanna Kosiór 1b
III miejsca – Baran Weronika 1c, Chwalibogowska Nadia 1a, Marzec Kinga 1b, Frejda Ewa 1b, Niedźwiedź Lena 1c

W kategorii klas 2:
I miejsce – Zofia Łapot 2a
II miejsce – Natasza Suszcz 2c
III miejsce – Marek Layer 2a, Lena Gawor 2a, Lena Płatek 2a, Kamil Jaroch 2b, Emilia Gancarczyk 2c

Zwycięzcy konkursu szkolnego Hanna Łapot 1a i Zofia Łapot 2a będą reprezentować naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu: Małgorzata Biesiada, Magdalena Schaefer