Gala rozdania nagród Miejskiego Konkursu Plastycznego „Symbole Jaworzna” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pana Pawła Silberta.

Dnia 20.03.2019r. odbyła się druga gala rozdania nagród Miejskiego Konkursu Plastycznego „Symbole Jaworzna” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pana Pawła Silberta.

Wśród  przybyłych gości byli:

• Przewodniczący Rady Miejskiej Jaworzna Pan Tadeusz Kaczmarek,
  • Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Irena Wojtanowicz-Stadler,
  • Radna Rady Miejskiej Pani Teresa Kondoszek, nauczyciele, rodzice oraz  laureaci konkursu.

Na konkurs wpłynęło 166 prac z 18 Szkół Podstawowych miasta Jaworzna. Ocena prac Jury była trudnym zadaniem, ponieważ  poziom prac był bardzo wysoki, dlatego też pojawiły się  miejsca ex aequo. Główną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca była statuetka drwala, ręcznie rzeźbiona przez artystę rzeźbiarza Pana Edwarda  Góreckiego z „ Galerii Drzewiej” w Alwerni.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można zobaczyć w specjalnie utworzonej z tej okazji galerii prac w Szkole Podstawowej nr 2.

Oprócz oczywistych symboli Jaworzna takich jak herb Jaworzna, drzewo jawor, drwal, młodzi artyści na swych pracach  umieścili także ciekawe i atrakcyjne miejsca, obiekty miasta Jaworzna.

Przed rozdaniem nagród uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 przybliżyli uczestnikom  gali  kilka ważnych  informacji na temat historii miasta Jaworzna. Przypomnieli również, w krótkiej scence teatralnej, legendę naszego miasta.

Lista głównych laureatów tegorocznego konkursu „Symbole Jaworzna” wygląda następująco:

Kategoria klasa I Uczeń Szkoła
Jakub Serepich Szkoła Podstawowa nr 7
Mateusz Ściera Szkoła Podstawowa nr 7
Miejsce III Mikołaj Kuźnia Szkoła Podstawowa nr 7
Kategoria Praca zespołowa Miejsce I Uczniowie Zespołu Folklorystycznego „Lajkonik” Szkoła Podstawowa nr 16

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy !!!