Dzień Kropki

Od kilku lat 15 września obchodzi się International Dot Day – Dzień Kropki. To wielkie święto kreatywności, talentu, odwagi w pokonywaniu ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. „Skąd pomysł takiego święta? Otóż, Peter H. Reynolds, amerykański ilustrator oraz pisarz w 2003 roku wydał książeczkę dla dzieci zatytułowaną „The Dot” (ang. kropka). Opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

W poniedziałkowy poranek uczniowie klas 1 naszej SP2 poznali w bibliotece szkolnej wspomnianą bohaterkę i historię o kropce. W tajemnice sukcesu dziewczynki wprowadziła pierwszaków uczennica IILO – Rozalia, która z wielkim zaangażowaniem przeczytała tekst lektury. Zgromadzone w kółeczku dzieci słuchały uważnie, starając się zapamiętać jak najwięcej szczegółów, tak, aby później móc odpowiadać na pytania. Kontynuacją spotkania z lekturą będą autorskie rysunki kropek, z których powstanie wystawa w szkolnej bibliotece. Była to pierwsza oficjalna wizyta pierwszaków w bibliotece i zarazem świetna okazja do wprowadzenia w świat książek oraz ich wypożyczenia przez naszych najmłodszych czytelników.

Spotkanie zostało udokumentowane sweet fociami, do których oglądnięcia zapraszamy 🙂

txt i foto: nauczyciele
R. Koczur, E. Trawa