Wolontariusz

Pierwszy Salon Piękności w DPS w tym roku szkolnym! To nasz autorski pomysł na pomaganie w nietypowy sposób. Kilka lat temu powstał pomysł na Mobilny Salon Piękności dla Seniorów mieszkających w Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie. Polega on na prostych usługach kosmetycznych, jak parafinowanie dłoni, peeling dłoni, manicure, malowanie i ozdabiania paznokci, maseczki upiększające. Ten pomysł był bardzo gorąco przyjęty przez pracowników DPS, jak również przez mieszkańców, a zwłaszcza mieszkanki domu.

W tym roku szkolnym nowi wolontariusze, nowa energia, zawsze ten sam zapał! 🤩
W tajniki domu wprowadziła nas Pani Maria Stróżniak pięknie opowiadając o swojej pracy, o mieszkańcach i pracownikach domu. Zachęcała do pracy wolontaryjnej, bo to pomaga w naszym życiu nam samym💞
Wolontariuszki zwiedzili dom, poznały mieszkańców i zabrał się do pracy. Okazało się, że mamy osoby z talentami kosmetycznymi!
Rozmowa z seniorami, skupienie na pracy to dobre efekty tej akcji. To był dobry dzień!