Pozytywnie zakręceni

Bieganie, rower, pływanie? Jest alternatywa – sport pełen czaru, uroku i tajemnic. Jeździectwo. To sport, czy forma spędzania wolnego czasu, która, jak się spodoba, powoduje, że zakochujemy się bez reszty. O swojej wielkiej miłości do jeździectwa opowiadali kolegom Marek z 3a SP2 i Ala z 2a III LO. Spotkanie zorganizowane było 24 października 2019 w szkolnej bibliotece w ramach cyklu „Pozytywnie zakręceni”. Uczestniczyli w nim uczniowie ZSO.

Swoją jeździecką przygodę można rozpocząć w każdym wieku – Marek jeździ w zasadzie od zawsze, a Ala od kilku lat. Obydwoje mają już na swoim koncie sukcesy. Opowiadali o początkach swojego hobby, dla którego porzucili inne dyscypliny sportowe, w których, notabene, zdobywali laury. Pomimo znacznej różnicy wiekowej, doskonale się rozumieli i uzupełniali w opowieści. Ala prezentowała się w stroju roboczym, a Marek, jako najmłodszy kawalerzysta Pułku III Strzelców Konnych, w polowym mundurze.

Słuchacze mogli pooglądać sprzęt jeździecki, zdjęcia, rozety, trofea z zawodów. Przez cały czas trwania spotkania, nasi bohaterowie byli pod obstrzałem pytań, ale o koniach mogą mówić godzinami, więc walczyli tylko z limitem czasu. Widać, że czują niesamowitą fizyczną i emocjonalną więź z końmi, wiedzą o nich prawie wszystko, a co najważniejsze – kochają to, co robią.

txt., foto. R. Koczur, E. Trawa