12 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla klas 1- 3 z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowała klasa 2b pod kierunkiem wychowawczyni Pani Małgorzaty Biesiady oraz Pani Anny Grudzińskiej. W apelu wzięli również udział uczniowie klasy 1a I 1b, którzy rozpoczęli całą uroczystość przepięknym polonezem.

Scenariusz słowno – muzyczny obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny począwszy od rozbiorów, a skończywszy na roku 1918.

Uczniowie klas 1 – 3 z zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

Na zakończenie apelu podsumowano i ogłoszono wyniki konkursu plastycznego – Polska – moja Ojczyzna. Dzieci za pomocą różnych technik przedstawiły własne wyobrażenia o swojej Ojczyźnie.

Uczniom biorącym udział w konkursie wręczono dyplomy oraz drobne nagrody.

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz bardzo serdecznie GRATULUJEMY!