Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25.11.2019r. uczniowie klas pierwszych obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem.

Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe . Każdy był piękny i wyjątkowy. W tym dniu dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, „Misie dwa” i wielu innych. Panie wychowawczynie przygotowały wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkurs dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, misiowe tańce.

Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.

Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.