Kolej na ferie

Zachęcamy do skorzystania z oferty Kolej na Ferie – w ramach której w czasie ferii dzieci i młodzież będą mogli podróżować Kolejami Śląskimi za darmo.

Oferta obowiązuje od 11 do 26 stycznia 2020 roku, w czasie ferii uczniów z
województwa Śląskiego. Aby móc za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną.

Oferta dotyczy uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół
branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy posiadać dokument potwierdzający wiek.

Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok. Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie, jedynym wyjątkiem będzie linia do Zakopanego.

Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

“Pierwsza edycja akcji okazała się wielkim sukcesem i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i osób odwiedzających województwo Śląskie, dlatego zdecydowaliśmy się ją kontynuować. Z usług Kolei Śląskich
skorzystało ponad 150 tysięcy osób, które miały okazję aktywnie spędzić
czas, poznać bliżej nasz region i przekonać się o korzyściach niskoemisyjnego transportu. To oferta dla dzieci i młodzieży z województwa Śląskiego, ale także dla ich rówieśników z całej Polski, którzy odwiedzą w czasie ferii nasz region” – tłumaczy Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznej edycji akcji jej uczestnicy pokonali łącznie ponad 9,3 mln kilometrów, to tak, jakby 230 razy okrążyli Ziemię na wysokości równika.