Pasowanie na ucznia

„Wielka uroczystość dzisiaj w szkole –
nasze ślubowanie. Za chwilę każde dziecko z pierwszej klasy –
uczniem się stanie”.

1 września 2020 r. , ta data na długo pozostanie w sercach i pamięci naszych najmłodszych uczniów z klasy 1a. Tego dnia złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Jaworznie.

W tym uroczystym wydarzeniu uczestniczyli: dyrektor szkoły Pani Marta Figura, wicedyrektor Pani Katarzyna Mielczarek, nauczyciele, rodzice, reprezentacja uczniów ze starszych klas.

Najważniejszym przeżyciem  było pasowanie na ucznia, kiedy Pani Dyrektor dużym piórem dotykała ramienia każdego dziecka. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz rogi obfitości. Na koniec wspólnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.