Nauczyciele bibliotekarze ZSO w oparciu o dostępne pozycje książkowe przygotowali dla dzieci klasy 1 SP zajęcia biblioterapeutyczne „ Dziecko w świecie emocji”.

Okazją były Walentynki i świętowanie pięknego uczucia jakim jest miłość. Uczniowie na podstawie wysłuchanego wiersza Ildefonsa Gałczyńskiego „Rozmowa liryczna” wyjaśniali, jak rozumieją miłość, czy ją odczuwają, czy ją okazują. Uczyły się empatii – wrażliwości na cudze uczucia. Jednak to nie jedyne emocje jakie mogli poznać w trakcie tych zajęć. Za pomocą Inspektora Krokodyla i UCZUCIOMETRU z książki o tym samym tytule Susanny Isern z pięknymi ilustracjami Mónicy Carretero, rozpoznawali i określali inne uczucia, jakie czasami im towarzyszą: zaskoczenie, radość, złość, smutek, zazdrość, wstręt, strach czy wstyd. Chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Dzieci wzięły udział w zabawie integracyjnej, podczas której mogły ekspresją ruchową wyrazić przeżywane emocje.

Zajęcia zakończyła miła niespodzianka – każde dziecko otrzymało na pamiątkę Walentynkową książkę. Na zajęciach królowały radość, zadowolenie i szczęście, i oby tych miłych uczuć nie zabrakło uczniom w ich szkolnej codzienności.

Nauczyciele bibliotekarze:
Regina Koczur, Barbara Węgrzyn