By wiosennie rozbudzić chęć poznawania świata poprzez czytanie jeszcze nieodkrytych różnych form literackich, uczniowie otrzymali od nauczycieli biblioteki „Bilety powrotne do biblioteki”.W celu zachęcenia, zainspirowania do realizowania swoich najskrytszych marzeń, dzieci poznały  postaci kobiet, które spełniając swoje dziecięce marzenia, walczyły z różnymi przeciwnościami losu, własnymi słabościami i ograniczeniami. Dzięki determinacji, ich nazwiska zapisały się dużymi literami w historii. Okazją do spotkania był obchodzony 3 marca Międzynarodowy Dzień Pisarzy. I tak, nauczyciele bibliotekarze, odwiedzając trzecie klasy, przeczytali uczniom krótkie historie: projektantki „małej czarnej” – Coco Channel, brazylijskiej poetki i piekarki – Cory Coraliny i młodziutkiej Jessici Watson – australijskiej żeglarki, która pokonała lęk przed wodą i w wieku 16 lat samotnie opłynęła świat. O tych i innych bohaterkach można dowiedzieć się z książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet” E.Favilli i F. Cavallo.

Nauczyciele bibliotekarze zorganizowali więc dla uczniów klas trzecich SP2 konkurs literacki „Marzenia drogą do sukcesu”. Ma on pobudzić dziecięcą wyobraźnię, zachęcić do pisania, dostrzec i wyeksponować   młode talenty literackie. Poza tym, każdy może sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności językowe, udoskonalić technikę kaligrafii – tekst powinien być napisany odręcznie – starannie i czytelnie. Na prace czekamy w szkolnej bibliotece do 12 marca 2021. Oczywiście, najlepsi autorzy zostaną nagrodzeni.

Wskazówką do sukcesu niech będą słowa jednej z bohaterek opowieści, brytyjskiej pielęgniarki, F. Nightingale: ”Czemu przypisuję swój sukces? Nie pozwalałam sobie na wymówki, ani sobie, ani innym”.

MAMY PRZYJEMNOŚĆ OGŁOSIĆ, że konkurs został rozstrzygnięty, a jego laureatami zostali:

I miejsce – Pola Dobrowolska
II miejsce – Ada Zuba
III miejsce – Amelia Daraż

NAGRODY CZEKAJĄ W SZKOLNEJ BIBLIOTECE.
Uroczyste wręczenie – po powrocie do nauki w szkole.

GRATULUJEMY I ZACHĘCAMY DO DALSZEGO PISANIA !

Nauczyciele bibliotekarze
Regina Koczur i Elżbieta Trawa