Nudzisz się - dołącz do nas!

Klub Młodego Wolontariusza nie zamknął się na klucz wraz z pandemią. Poszukaliśmy innych możliwości. Robimy ciekawe rzeczy związane z pomaganiem innym. Zaangażowaliśmy się w ogólnopolski międzyszkolny projekt EMOTKOWE POŻERACZE SMUTKÓW – szyjemy ręcznie duże poduszki – emotki, które potem wędrują do dzieci z wybranej przez nas instytucji.

Aby poznać miejsce, które wybraliśmy dla naszych emotek organizowaliśmy spotkania online z osobami pracującymi tam i w ten sposób powstał cykl „Spotkanie wolontariatu z ciekawym człowiekiem…”. Pierwsze spotkanie odbyło się z panią Dorotą Husar – wicedyrektorem Ośrodka Rehabilitacyjno – Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Jaworznie, na drugie zaprosiliśmy panią Danutę Chwirut – psychologa w Hospicjum Homo Homini w Jaworznie. A trzecie spotkanie to zaplanowany warsztat dla wolontariuszy z panią Elizą Zaczkowską, która połączy się z nami z Gwatemali, aby rozruszać nasze mózgi z zajęciami WAKE UP BRAIN.
We wtorek 20 kwietnia odbędzie pierwsze spotkanie międzyszkolne uczniów z różnych zakątków Polski, aby pokazać swoje prezentacje o naszych działaniach w projekcie emotkowych pożeraczy.

Wiele się dzieje, jeśli chcesz zobaczyć, jak działamy, co robimy lub tylko poobserwować – zapraszamy Cię! Skontaktuj się z panią Angeliką Lelek – opiekunem klubu.