Klub Młodego Wolontariusza już tradycyjnie pamięta o szkolnej rabatce poświęconej Polom Nadziei. Corocznie we współpracy z naszym jaworznickim Hospicjum Homo Homini dbamy, by szkolna grządka była przygotowana na posadzenie cebulek żonkili. Dlaczego żonkile? Pola Nadziei to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.

Nasi uczniowie chętnie podjęli się wyzwaniu – przygotowali grządki oraz zasadzili cebulki żonkili podczas wspólnego spotkania przed szkołą. Dziękujemy Pani Dyrektor za posadzenie pierwszego symbolicznego żonkila. Dziękujemy  Ines i Zosi za wyjątkową oprawę muzyczną  – stworzyłyście nam piękną atmosferę. Grupa wolontariuszy w październiku pomagała przy miejskich Polach Nadziei podczas obsadzania nowej rabatki przy Centrum Handlowym Manhatan.

Opiekun wolontariatu, Angelika Lelek