Klub Młodego Wolontariusza kontynuuje swoje działania  w ogólnopolskim międzyszkolnym projekcie EMOTKOWE POŻERACZE SMUTKÓW.

O co chodzi?#szyjemydobro! A dokładnie szyjemy ręcznie duże poduszki – emotki, które potem wędrują do dzieci z wybranej przez nas instytucji. W ubiegłym pandemicznym roku szkolnym nasze podusie trafiły do Ośrodka Rehabilitacyjno – Wychowawczego dla  Dzieci Niepełnosprawnych w Jaworznie – do przedszkolaków z przedszkola specjalnego oraz do dzieci z Rodzin Osieroconych w Hospicjum Homo Homini.  W tym roku odbiorcami naszych poduszek emotek będą dzieciaki z jaworznickich domów dziecka. Potrzebujemy ich ponad 30 sztuk!  Nasze szycie zaczęło się w listopadzie, otrzymaliśmy wiele darów – materiałów, nitek, filcu od rodziców naszych uczniów – wielkie dzięki za pomoc i wsparcie tego projektu! Szyjemy cały czas, szyje 100 szkół w całej Polsce, bo to jest po prostu zaraźliwe. W grudniu planujemy kolejne warsztaty szyciowe.

Wiele się dzieje, jeśli chcesz zobaczyć, jak działamy, co robimy lub tylko poobserwować – zapraszamy Cię! Skontaktuj się z panią Angeliką Lelek – opiekunem klubu.

Dodaj komentarz