W ostatni dzień listopada uczniowie klas: 1a, 1b i 1p naszej SP2, zapoznali się z biblioteką szkolną. Pierwszaków w tajemnice tego świata wprowadziły uczennice z kl.8b SP2 – Elena i Nikola wraz z nauczycielami bibliotekarzami. Dziewczęta, zaprosiły zgromadzone dzieci do kółeczka na wysłuchanie bajki „O dzieciach, które kochają książki” Petera Carnavasa, a Pani Elżbieta Homlak zaproponowała milusińskim „Wierszyki na gięte języki”.
Piękna interpretacja tekstu w wykonaniu młodzieży, wywołała na twarzach słuchaczy dużo emocji: od zaciekawienia, po śmiech, smutek, czy zamyślenie. Dzieci słuchały uważnie, starając zapamiętać jak najwięcej szczegółów, tak, by później móc odpowiadać na pytania, czy też bawić się słowem poprzez krótkie wiersze na giętkie języki przyniosła wszystkim niezły ubaw.
Odczytano regulamin biblioteki, wyrecytowano wiersz zatytułowany „Skarga książki” oraz przygotowano uczniów do złożenia uroczystej przysięgi i pasowania na czytelnika. Po części oficjalnej, starsze Kontynuacją tej uroczystości było samodzielne dokonanie wyboru i wypożyczenie lektury oraz wręczenie „Biletu powrotnego do biblioteki szkolnej” wraz z podarowaną książeczką. Spotkanie zostało udokumentowane sweet fociami, do których oglądnięcia zapraszamy 🙂

txt i foto:
Regina Koczur

Dodaj komentarz