Starsi Młodszym i… Starszym

W ostatnich dniach zobaczyliśmy fantastyczne reakcje na twarzach uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, licealistów oraz nauczycieli naszej szkoły. Bez względu na wiek malowało się skupienie i wyciszenie, a na końcu zagościł śmiech. Powód? Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – dzień zrozumienia złożonych tekstów i wzmacniania emocjonalnych więzi międzyludzkich.

Uczennice z klasy drugiej liceum dały popis emisji głosem interpretując 2 teksty z książek takich autorów jak: Kobi Yamada, czy B. J. Novak. Zapanowała ogólna radość czytania, dziewczęta bisowały a oklaskiwaniom nie było końca. Dzieci chciały więcej i więcej…

Za rok kolejne wspólne spotkanie z inną ciekawą książką, do którego już teraz zapraszamy 🙂

czytały: Julia Klimczak, Martyna Szlachetka, Julia Wołoszyn
txt i foto: nauczyciel bibliotekarz Regina Koczur