W poniedziałek, 23 października 2023 uczniowie SP2 przystąpili do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”.

Młodzież przybyła wraz z gronem pedagogicznym, by ustanowić nowy rekord. Zgromadziło się 239 uczestników. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz obchodów Roku Wisławy Szymborskiej.

Jak mawiała polska noblistka Wisława Szymborska …CZYTANIE KSIĄŻEK, NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA JAKĄ SOBIE LUDZKOŚĆ WYMYŚLIŁA…

W nawiązaniu do motta przewodniego, uczestnicy mogli wysłuchać interpretacjiwiersza ww. autorki „Nieczytane” w wykonaniu Magdaleny Taraski. Konferansjerzy – Daria i Julia wprowadziły gościa specjalnego – Książkę bez obrazków. W rolę autora książki wcieliła się Martyna Szlachetka, która rewelacyjnie bawiła głosem interpretując tekst. Przykuła uwagę zgromadzonych, za co zebrała gromkie brawa. Na koniec prowadzący zaprosili do odtańczenia lubianej przez młodzież Belgijki.

Kreatywna przerwa minęła szybko, w skupieniu i z uśmiechem. Zwieńczeniem tej akcji jest wspólna fotografia z lotu ptaka, ukazująca uśmiechniętą emotikonkę oraz szereg innych zdjęć, do których obejrzenia zapraszamy.

Wszystkim obecnym nauczycielom i uczniom – dziękuję, gratuluję podjęcia wyzwania i ustanowienia nowego rekordu szkoły.

Nauczyciel bibliotekarz,
Regina Koczur