Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach!

Chcemy promować i kultywować tradycje regionalne i edukować kolejne pokolenia Jaworznian w tym temacie. Dlatego organizujemy warsztaty rękodzielnicze dla uczniów i ich rodziców, dziadków, na których to warsztatach uczniowie będą poznawać miejscowe dawne tradycje hafciarskie, malarskie itp. Omówione zostaną ludowe wzory, kolorystyka, jej znaczenie oraz forma. Następnie uczestnicy będą wykonywać własne prace wykorzystując poznaną wiedzę. Końcowym elementem projektu będzie zorganizowanie wystawy miejskiej dla społeczności miasta Jaworzna, na której zostaną zaprezentowane wykonane prace.

Warsztaty odbędą się 9 listopada w godzinach 16 – 19 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworznie, a wystawa będzie w Muzeum Miasta Jaworzna.