We wtorek 21 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworznie obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych. Tego dnia przedstawiciele klas 4-7 przygotowali występy w językach wylosowanych przez siebie państw europejskich. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności, można było poznać dokładniej kulturę danych krajów poprzez prezentowane ciekawostki dotyczące samego języka, piosenki, poezję, taniec i charakterystyczny strój. Głównym celem wydarzenia była promocja korzyści płynących z nauki języków, ale także poszerzenie horyzontów kulturowych i integracja klasowa i szkolna. W podziękowaniu za udział, wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.