W szkolnej bibliotece, w oparciu o Jaworznicki Festiwal Sztuki, który gromadzi lokalnych twórców kultury, mogliśmy przybliżyć rękodzieło prezentowane na wystawie. Nasze oczy zostały skierowane w stronę twórczości ludowej. Listopadowa wystawa obfitowała w rozmaite książki popularnonaukowe, albumy, antologie poezji, zeszyty historyczne oraz broszury, przybliżające dziedzictwo kulturowe charakterystyczne dla danego regionu. Pokazano domostwa i obejścia z końca XVIII i początku XIX wieku, stroje, niecodzienne formy sztuki użytkowej i dekoracyjnej. Społeczność szkolna z dużym zainteresowaniem wsłuchiwała się w przekazywane informacji na temat historii powstania sztuki ludowej oraz wyeksponowanych materiałów od nauczycieli: Pani Ewy Wieczorek i Pani Reginy Koczur. Uczestnicy wystawy w szkolnej bibliotece w niecodzienny sposób mogli wyobraźnią przenieść się do skansenu czy muzeów regionalnych, mogli, wbrew zasadom wystawowym, dotknąć eksponatów i podzielić się z rówieśnikami różnorodnymi ciekawostkami dotyczącymi danego przedmiotu.

Dodaj komentarz