W lutowy poranek po raz pierwszy młodzież ZSO miała możliwość uczestniczyć w Szkolnym Mini Konwencie „Bikon”. Pojawili się miłośnicy komiksu, filmu i Japonii. Biblioteczny festiwal obfitował w liczne atrakcje, takie jak: wystawa literatury i komiksu, sztuki i filmu, warsztaty origami czy prezentacja multimedialna.

Od początku zamysłu mogłam liczyć na wsparcie uczennicy klasy 7 – Leny Płatek, która z pasją uchyliła rąbka tajemnicy początkowi swojej pasji do anime i mangi. Zaprezentowała się w tradycyjnym kimonie, które jest kluczową częścią japońskiego stroju narodowego i powszechnie uznawane za symbol Japonii. Wcieliła się w rolę nauczyciela języka japońskiego, by wszyscy chętni uczestnicy konwentu mogli poznać namiastkę pisma japońskiego i napisali swoje imię katakaną, służącą głównie do zapisu słów pochodzących spoza Japonii.

W końcu znalazła się też chwila na wypożyczenie świeżuteńkich mang i wspólną fotografię – tę z warsztatów i tę z krótkiej przerwy, na którą, ku mojemu zdziwieniu, przybyła liczna grupa, tych młodszych i starszych uczniów, którzy, przenieśli się do świata fantastyki, wcielając się w stroje swoich ulubionych bohaterów, bądź przybyli z figurkami, gadżetami, fantastycznymi przedmiotami, by móc choć przez chwilę stać się kimś innym.

Dla wszystkich było to nie lada wyzwanie. Ale, jak zawsze, w bibliotece panowała FANTASTYCZNA ATMOSFERA, nawiązały się rozmowy czy nowe znajomości i wszystko się udało.

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo i do zobaczenia za rok?! 🙂

Txt: R. Koczur, foto: D. Płatek, R. Koczur