Szanowni Państwo,

Informujemy o rozpoczęciu rekrutacji do oddziału dwujęzycznego z językiem angielskim dla klasy siódmej, który zostanie otworzony w ZSO Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi przy ul Towarowej 61 w Jaworznie.

Do oddziału dwujęzycznego nie obowiązuje tak zwana rejonizacja, nabór jest poza obwodowy, co znaczy, że każdy chętny szóstoklasista może starać się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej.

Oddziały dwujęzyczne w ZSO funkcjonują od 2006 roku i są to jedyne tego typu oddziały w mieście, gdzie kształci się umiejętności językowe uczniów na poziomie zaawansowanym. Dwujęzyczność zakłada taki stopień przyswojenia języka obcego, aby móc posługiwać się nim równie swobodnie, jak językiem ojczystym. Dlatego, oprócz zajęć języka angielskiego w wymiarze 5-6 godzin tygodniowo, niektóre przedmioty, takie jak, chemia, geografia i wiedza o społeczeństwie prowadzone są częściowo po angielsku. Ponadto, uczniowie realizują modyfikacje programu nauczania z zakresu kultury i historii krajów anglojęzycznych oraz słownictwa tematycznego i przedmiotowego. Uczniowie mają zapewnionych wiele możliwości przyswajania języka i doskonalenia swoich umiejętności podczas spotkań z obcokrajowcami, warsztatów, obozów językowych, przedstawień. Biorą udział w licznych konkursach, których są laureatami i osiągają bardzo wysokie wyniki z egzaminów zewnętrznych. Klasa dwujęzyczna daje możliwość rozwoju osobowościowego i zainteresowań, uczy jak się uczyć, aby odnieść sukces. Szkoła zapewnia możliwość kontynuacji nauczania dwujęzycznego w III Liceum Ogólnokształcącym wchodzącego w skład ZSO w Jaworznie.

Do oddziałów dwujęzycznych obowiązuje egzamin wstępny z zakresu kompetencji językowych i języka angielskiego. Wszystkie informacje znajdą Państwo wkrótce na stronie internetowej szkoły pod adresem: www.zso.jaworzno.edu.pl

Prosimy o pobranie wniosku.

Terminarz rekrutacji do klasy siódmej dwujęzycznej:

Lp.

Rodzaj czynności

1.

Dzień Otwarty Szkoły.

12 marca 2019

2.

Złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału dwujęzycznego kl. VII Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie.

1 – 20 marca 2019

3.

Przeprowadzenie egzaminu predyspozycji językowych w dwóch częściach:

1) Test kompetencji językowych (60 min);
2) Test wiedzy z języka angielskiego (60 min).

22 maja 2019

4.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik egzaminu.

27 maja 2019
od godz. 10:00

5.

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo promocyjne do klasy VII szkoły podstawowej.

21 – 25 czerwca 2019

6.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału dwujęzycznego klasy VII Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie.

28 czerwca 2019
do godz. 15:00

7.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziału dwujęzycznego klasy VII Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie.

1 lipca 2019