Drugi rok z rzędu, w szkolnej bibliotece na przełomie sierpnia/września 2016 roku, grupka nauczycieli służyła swoim wsparciem podczas prac nad darmowymi podręcznikami do gimnazjum dla uczniów klas drugich.

Nieoczekiwanie w tym roku szkolnym, mogliśmy się cieszyć z dużej pomocy konserwatorów: p. Romana Giezgały i p. Andrzeja Zięby oraz zaprzyjaźnionej z biblioteką młodzieży. Miło nas to zaskoczyło! W niespełna 3 tygodnie przygotowaliśmy i opracowaliśmy kolejne 2000 podręczników, ćwiczeń i materiałów edukacyjnych. Gigantyczna i żmudna praca, jaką wszyscy wykonali „w akordzie”, doprowadzała nas do bólu rąk i kręgosłupa. Ale…. Co się nie robi dla młodych!  Dzięki zgranej grupie wolontariuszy drugoklasiści z gimnazjum mogą się już cieszyć z otrzymanych kompletów książek i równie chętnie zgłębiać wiedzę, jak w klasie pierwszej. Oczywiście nie zapomnieliśmy o naszych milusińskich pierwszoklasistach. Oni również mają już w swych plecakach „darmowe komplety” podręczników.

Po tak mrówczej pracy, życzmy młodzieży, by w nowej szkole osiągali, wymarzone wyniki edukacyjne w sposób lekki i przyjemny! I… Zapraszamy do szkolnej biblioteki nie tylko po podręczniki! U nas się dużo dzieje!!!!!!!!

Wspierali nas nauczyciele:

• Bergieł Aneta,
  • Budak Michał,
  • Dyląg Monika,
  • Jazowska Elżbieta,
  • Jędros Tomasz,
  • Łabaj Bernadetta,
  • Mielczarek Katarzyna,
  • Wojdak-Kaszuba Dorota,
  • Trawa Elżbieta,
  • Trocińska Maria.

oraz uczniowie: