13-go stycznia 2017 roku Aleksandra Wilk i Aleksandra Guja z klasy 3 gimnazjum reprezentowały naszą szkołę w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana Sobieskiego w Krakowie na etapie rejonowym IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej,zorganizowanej przez Katedrę Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego.

Uczestnicy zmierzyli się z testem i rozprawką w czasie 120 minut. W teście dziewczęta musiały odpowiedzieć między innymi na takie pytania jak: na czym polega krytyka naukowa źródła, na czym polega praca brokera informacji, co to jest wizualizacja informacji?

Zanim wróciłyśmy do Jaworzna, w trakcie spaceru po krakowskim Rynku, przedyskutowałyśmy wątpliwe odpowiedzi na trudne pytania. Nie omieszkałyśmy zrobić sobie kilka pamiątkowych fotek z pobytu w pięknym Krakowie. Podjęłyśmy próbę „wpasowania się w klimat” Van Gogh Alive – wystawy multimedialnej, przyciągającej licznych oglądających przy zabytkowym budynku Dworca Głównego.

Po trudnym, drugim etapie tej edycji olimpiady pozostaje nam tylko cierpliwie czekać na szybkie ogłoszenie wyników.

Regina Koczur

Dodaj komentarz